Skip to Main Content »

Ornestation Mors ApS
 

Din indkøbskurv er tom.

Kontakt os

* Skal udfyldes

  •  Gammel Møllevej 97, 7970 Redsted
  •  Tlf.: 97 76 21 33
  •  Vagttlf.: 26 67 32 22 (Kun i nødstilfælde)
Bestilling Vi er ikke langt væk!
Vi er altid glade for at tale med dig, så ring på tel 9776 2133, og bestil din sæd samt alle andre landbrugsartikler.
Åbnings- og telefontider:
Mandag - torsdag
kl. 07.00 - 15.00
Fredag
kl. 07.00 - 12.00
24 timer i døgnet:
Telefonsvare på tel 9776 2133
Mail din bestilling på info@ornestationmors.dk
Fax din bestilling på fax 9776 2233 
Web shop på ornestationmors.dk
(ring for brugernavn/password).

 

Arne Markussen 
Produktion
Tlf.: 9669 2211
arne@ornestationmors.dk
Lennart Knudsen 
Stationsleder Sjælland
Tlf.: 5886 9308
lennart@ornestationmors.dk
Andreas Markussen
Økonomi
Tlf.: 9669 2213
andreas@ornestationmors.dk
Johnny Markussen
Salg og indkøb
Tlf.: 9669 2210
johnny@ornestationmors.dk
Carsten Holm
Salg
Tlf.: 9669 2212
carsten@ornestationmors.dk
Thomas Markussen
Indkøb og Lager 
Tlf.: 9669 2219
thomas@ornestationmors.dk
Henrik Markussen
Lager
Tlf.: 9669 2216
henrik@ornestationmors.dk
Om os

Ornestation Mors er en familieejet virksomhed, startet i 1974 af Martin Markussen. I dag drives den af 3. generation af Markussen familien, som er med til at servicere vores kunder. Vores primære forretningsområde er at producere og levere kvalitetssæd til dansk svineproduktion.

Nyhedsbrev